instalacja anten Poznań

Telewizja przemysłowa CCTV - monitoring Poznań


Prowadzimy kompleksowe usługi w zakresie montażu, sprzedaży, naprawy, projektowania telewizji przemysłowej dla:
- firm
- instytucji
- sklepów
- obiektów użytecznosci publicznej
- biur
- budynków mieszkalnych
- itp

System telewizji przemysłowej składa się z szeregu urządzeń elektronicznych. Instalując najprostszy system telewizji przemysłowej będziemy potrzebować:

- urządzeń do rejestracji obrazu
- kamer przemysłowych
- zasilaczy
- monitorów

Kamery
Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór kamer przemysłowych takich jak:
Kamery sieciowe IP
Kamery szybkoobrotowe
Kamery stałe

Kamery telewizji przemysłowej instaluje się na terenie obiektu i dobiera się je do warunków panujących w obszarze podglądu. Najczęściej stosuje się kamery o standardowej rozdzielczości 420/480 linii oraz kolorowe - 350 linii. Kamery przemysłowe o większej rozdzielczości - 570/600 i 460 linii pozwalają na odczyt większej ilości szczegółów. Kamery o podwyższonych parametrach, wyposażone w dobrej klasy obiektyw i obudowy z grzałkami wyposażonymi w termostat zapewnią uzyskanie dobrego obrazu w każdych warunkach. W miejscach gdzie kamery narażone są na celowe uszkodzenia stosuje się sufitowe kamery kopułowe w wandaloodpornych obudowach.
Rejestratory cyfrowe
Rejestrator cyfrowy jest urządzeniem, które umożliwia zapis cyfrowego sygnału wideo. Nośnikiem zapisanego obrazu jest dysk twardy o dużej pojemności. Producenci często wyposażają dodatkowo swoje urządzenia w możliwość zapisu danych na kartach pamięci lub nośnikach USB.

Typowe cechy rejestratorów cyfrowych:

- Bardzo szybki dostęp do dowolnego momentu zapisanego sygnału wideo

- Możliwość jednoczesnego zapisywania obrazu rejestrowanego przez wiele urządzeń jednocześnie. Typowe rejestratory obsługują od 4 do 8 kamer, bardziej zaawansowane umożliwiają jednoczesny zapis obrazu dostarczany przez 16 kamer.

- Dysk twardy przeciętnego rejestratora może pomieścić zapisany sygnał wideo o długości od pięciu tygodni do pół roku, w zależności od zdefiniowanych ustawień.

- Możliwość ustawienia rozdzielczości zapisywanego obrazu, liczby klatek oraz stopnia kompresji materiału w bardzo szerokim zakresie, co przekłada się na jakość zapisanego obrazu oraz czas trwania nagrania.

- Obsługa wielu funkcji związanych z przetwarzaniem obrazu - detekcja ruchu, śledzenie obiektów, automatyczne zmiany pozycji, przybliżanie, oddalanie itp..

- Możliwość współpracy z zewnętrznymi systemami, np. monitoringiem CCTV pracującym w oparciu o sieć LAN, systemem alarmowym, systemem archiwizacji zapisów wideo itp.